تبلیغات
تدابیر زناشویی - چند نکته با اهمیت برای بچه دار شدن
چهارشنبه 12 مرداد 1390

چند نکته با اهمیت برای بچه دار شدن

   نوشته شده توسط: موسسه احیای سلامت    نوع مطلب :تدابیر زناشویی ،

چند نکته با اهمیت برای بچه دار شدن

مطالب فوق برگرفته از  کتاب شرح مراتب طهارت جلد دوم نوشته استاد صمدی آملی میباشد. توجه به این نکات در امر بچه دار شدن مهم است.

- از عزیزان دختران و مادران عزیز استدعا می شود که از خوردن سبزی امزنا(گشنیز) و سبزی شاهی(ترتیزک) به شدت خودداری کنند .

-از خوردن آبی که یخ در آن محلول می شود خودداری نمایند و وقتی باردار شدند هرگز از یخ خوردن برخودار نباشند که بچه ها را فلج میکند و منجر به سزارین می گردد.


-زنانی که سقط جنین دارند علاوه از مراعات موارد فوق از تکرر جماع با شوهر نیز پرهیز کنند و برای جلوگیری از سقط جنین وجود دارد.

-زنان باردار در طول بارداری سوره مبارکه یوسف و سوره مبارکه مریم را تلاوت کنند.

-اموری که در نقل و روایات منقوله مطرح شد را جدی بگیرید وبرای بچه دار شدن حتماً مراعات کنند و اگر در غیر بچه داری ، نیاز به لقاح پیدا کردند مردها می توانند نطفه را در بیرون رحم بریزند و عمل لقاح را در اوقات نامناسب انجام دهند که بهترین راه جلوگیری از بچه دار شدن منی را در بیرون رحم ریختن است نه قرص خوردن و عمل عقیم کردن مرد یا زن زیرا عقیم کردن مرد یا زن حرام است.

-از تقلیل فرزند پرهیز کنید یعنی دختران جوانی که تازه ازدواج می کنند حتماًچند تا بچه دار شوند که تقلیل نسل شیعه ظلم عظیم به پیامبر و آل پیامبر(ع) است به خصوص عزیزانی که سید هستند در صورت امکان بچه ها را زیاد کنند که نسل فاطمه زهرا (س) فراوان گردد و شعار  را یک ظلم آشکار به اهل بیت بدانند مگر جایی که زنان نتوانند بچه دار شوند از روی عذر جسمی یا روحی.

-از خوردن قرص و کپسول خودداری کنند و حتی المقدور تن به سزارین در حین زایمان ندهند که به امر الهی فرزند وقتی زمان تولد آن فرا برسد درد زایمان می گیرد و این درد به نفع کودک و به خصوص مادر است و برکات جسمی و روحی آن فراوان است که پی بردن به همه اسرار آن از عهده عقل بشر بیرون است.

-زنان و مردانی که رحم یا نطفه ضعیفی دارند برای تقویت آن سبزی تره زیاد بخورند و نیز پیاز زیاد مصرف نمایند و سبزی تره برای تقویت اعصاب کل بدن به خصوص اعصاب رحم زن بسیار مناسب است.

-بعد از هر مواقعه زن و مرد برای پاک کردن عورت خود از یک پارچه استفاده نکنند بلکه هر یک پارچه ای جداگانه مصرف نمایند که یک پارچه موجب دشمنی بین زن و مرد می شود و شاید بسیاری از اختلافات زن و شوهرها زیر سر همین نکته باشد که بدان توجه ندارند.

-بعد از مواقعه ای زن حداقل تا دو ساعت عورت خود را نشوید (و مردها هم همینطور باشند)تا رحم زن تازه بماند.

-هر مریضی و نقص خلقت که در فرزندان پدید می آید از پدر و مادر از که به قوانین طبیعت و الهی توجه ندارند و بعد می گویند که فلان فرزند را خدا اینگونه ناقص کرد در حالی که نمی دانند که همه خوبیها مال اوست و هیچ شری به او بر نمیگردد و این ما و شما هستیم که با مراعات نکردن قوانین الهی و قوانین مجعوله در خلقت این گرفتاریها را به بار می آوریم سپس آن را به گردن خدا و عالم می اندازیم در حالی که او خودش را در خلقت انسان به ستوده است. پس شر از ماست و همه خیر مال اوست و از نکو جز نکویی ناید.

-با توجه به اصل قبل که همه خیر از اوست و شر از ماست توجه به آیه مبارکه امر ضروری است و مردها باید توجه کنند که زنان کشتزارند و خداوند این کشاورزی را به آنها داده تا طبق قوانین و مقررات در کشت کنند و نتایج حاصل از آن را فرزندان سالم و متدین و موحد قرار  دهند. همانگونه که یک کشاورز زمین کشاورزی را بی حساب و کتاب کشت نمی کند و همه ضوابط زمانی و مکانی و دهها شرایط دیگر را در نظر می گیرد، در این زمین زراعی یعنی کارخانه رحم زن هم باید زحمت بکشید و در آن به قوانین طبیعی و الهی کشت کند تا فرزندان نیکو بدست آورد.

-در امور ازدواج و نکاح و لقاح باید فرمایش معصومین (ع) را ملاک قرار دهیم زیرا که استنباط تشریعیات از دل تکوینیات از خصائص انسان کامل و صاحبان نفوس مکتفی معصومین (ع) است لذا در روایات منقوله می بینید که به چه لطایفی اشاره فرمودند که عقل ما از فهم اسرار آن عاجز و ناتوان است مثلاً بشر از کجا می خواست بفهمد که اگر مردی نطفه را از عقب و پشت وارد رحم زن کند بچه لوچ می شود یا اگر زن و مرد بعد از لقاح برای پاک کرد عورت خود از یک پارچه استفاده نمایند موجب دشمنی و اختلاف بین آنها می شود و هزاران احکام تشریعی دیگر که از دل تکوینیات بیان نمودند که ما را یاری فهم اسرار آنها نیست پس باید میزان را حرف و کلام معصوم قرار داد.


برچسب ها: بچه ، بچه دار شدن ، نکات بچه دار شدن ، قبل از بچه دار شدن ، بچه داری ، احادیث ، روایات ، حدیث ، روایت ، امور ازدواج ، امور بچه دار شدن ، داروی جلوگیری ، قرصهای جلوگیری ، روشهای جلوگیری از بچه دار شدن ، روشهای جلوگیری ، جلوگیری از بچه دار شدن ، قرص جلوگیری ، رحم ، نطفه ، تقویت نطفه ، تقویت رحم ، زایمان ، زایمان سالم ، بچه سالم ، بچه خوب ،

دنبالک ها: www.ravazadeh.com ، موسسه احیای سلامت ،