تبلیغات
تدابیر زناشویی - مصرف قرص های ضد بارداری در ماه رمضان
چهارشنبه 12 مرداد 1390

مصرف قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

   نوشته شده توسط: موسسه احیای سلامت    نوع مطلب :تدابیر زناشویی ،

افزایش 4 برابری لخته‌ مغزی در زنان با مصرف قرص‌های ضد بارداری در رمضان

خبرگزاری فارس: یك متخصص مغز و اعصاب گفت: بیماری ترومبوز سینوس مغزی( لخته خون در مغز) زنان تهرانی در ماه رمضان به علت استفاده از قرص‌های جلوگیری از بارداری به منظور تغییر عادات ماهانه و افزایش روزه‌داری 4 برابر بیشتر از ماه‌های دیگر است.
فرامرز امیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: متأسفانه برخی از زنان به منظور استفاده كامل از ماه رمضان و افزایش روزهای روزه‌داری اقدام به مصرف قرص‌های جلوگیری بارداری و كاهش روزهای عادات ماهانه می‌كنند كه این امر موجب افزایش شانس ابتلای این افراد به بیماری ترمبوز سینوس مغزی می‌شود.

وی افزود: به علت فرآورده‌های هورمونی موجود در قرص‌های جلوگیری انعقادپذیری خون بالا می‌رود و در كنار آن موضوع گرمای هوا و اینكه فرد نمی‌تواند مایعات بنوشد موجب غلیظ‌ شدن خون و ایجاد لخته در رگ‌هایی كه مسئول تغذیه خون وریدی از مغز هستند می‌شود كه به آن ترومبوز سینوس مغزی می‌گویند.
این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینكه این عارضه به میزان خیلی كم در مردان به دلایل دیگری اتفاق می‌افتد تصریح كرد: بیماری ترومبوز سینوس مغزی عوارض زیادی را در طولانی‌مدت به همراه دارد كه از مهمترین عوارض آن سردردهای شدید است.
امیری ادامه داد: این عارضه در حالت عادی 5 تا 10 درصد سكته‌های مغزی را تشكیل می‌دهد كه البته در ابتلا به برخی عفونت‌ها و بعد از زایمان و به‌ویژه در ماه مبارك رمضان میزان آن افزایش می‌یابد. لذا به زنان باردار توصیه می‌شود به هیچ وجه از قرص‌های ضدبارداری استفاده نكنند.
وی با بیان اینكه علت ایجاد این عارضه لخته‌شدن خون در رگ‌های تخلیه‌ خون از مغز است خاطرنشان كرد: این موضوع باعث می‌شود خون از مغز تخلیه نشود كه افزایش حجم خون داخل مغز و به دنبال آن افزایش فشار داخل جمجمه را در پی دارد.
امیری گفت: درمان این بیماری به غیر از تجویز مسكن‌ برای درمان علامتی كه درد فرد را كاهش می‌دهد به كمك داروهای مختلف، ترومبوز و لخته حل می‌شود تا خون بتواند جریان طبیعی خود را از مغز داشته باشد و در نهایت فشار جمجمه و حجم خون داخل مغز به تعادل برسد.

برچسب ها: لخته خون ، لخته خون در سر ، لخته مغزی ، لخته خون در مغز ، قرص جلوگیری ، ضرر قرص های ضد بارداری ، قرص های جلوگیری ، عوارض قرص های جلوگیری ، عوارض قرص ، عوارض مصرف داروی جلوگیری ، لخته در جمجمه ، علت ایجاد لخته در جمجمه ، ایجاد لخته در جمجمه ، بیماری زنان ، زنان و زایمان ، جلوگیری از بارداری ، جلوگیری از بارداری زنان ، مغز و اعصاب ، اعصاب و روان ،

دنبالک ها: www.ravazadeh.com ، موسسه احیای سلامت ،