تبلیغات
تدابیر زناشویی - توصیه های بهداشتی : انجام چهله تیغ نوزادان برای سلامتی آنان

توصیه های بهداشتی : انجام چهله تیغ نوزادان برای سلامتی آنان

شاید شنیده باشید که در قدیم نوزادان را چهل تیغ می کردند یعنی بعد از تولد کودکان، بر روی بدن آنان، به روشی که شرح خواهیم داد، تیغ می زدند و اعتقاد داشتند با این کار فرزندشان رشد خوبی خواهد داشت و کمتر دچار بیماری می گردد.
ولی سوالی مطرح بود که کجای بدن نوزاد را، به چه مقدار و در چه زمان بعد از تولد، تیغ می زدند.
با بررسی ها و تحقیقات به عمل آمده موضوع را کشف کردیم که در این توصیه بهداشتی به شرح ذیل توضیح داده شده است:

اولاً چهل تیغ به معنای زدن چهل عدد تیغ نبوده است، بلکه منظور، زدن تیغ به بدن نوزاد در چهلمین روز تولد ایشان بوده است یعنی در اصل چهله تیغ بوده است و ثانیاً قسمت هایی از بدن نوزاد که به گونه ای تیغ زده می شود تا فقط چند قطره خون از آن مکان ها خارج شود به ترتیب به شرح ذیل بوده است:

1-    لاله های گوش:
پشت هر یک از گوش های نوزاد بر روی لاله گوش، یک تا دو عدد تیغ زده می شود.
2-    کمر:
بعد از تیغ زدن لاله های گوش، در محل حجامت عام یعنی در پشت کمر نوزاد، یک مکش ساده و ظریف انجام می گردد و بعد، دو تا چهار عدد تیغ در آن محل زده می شود.
3-    ساقین پا:
پشت عضله ساقین، تقریباً در ناحیه وسط به طرف زیر زانو (محل حجامت ساقین)، هر کدام دو تا چهار عدد تیغ (بدون انجام مکش) زده می شود.
4-    کف پا:
روی برجستگی کف هر دو پا در نزدیکی بیخ انگشتان پا، هر کدام دو تا چهار عدد تیغ زده می شود.

تذکر:
- این کار حتماً توسط پزشک مجرب طب سنتی انجام پذیرد.
- بعد از انجام هر یک مراحل فوق الذکر، مقداری هم عسل می توانید روی موضع تیغ زده شده، بمالید و اگر بخواهید می توانید برای چند ساعت نیز پانسمان کنید، در غیر این صورت نیازی هم ندارید و خیلی ضروری نمی باشد.
- انجام این کار باعث می شود تا نوزاد در شب اول به یک خواب عمیق فرو برود و سبب می گردد تا بچه از رشد خوبی برخوردار گردد و کمتر دچار بیماری شود.

برچسب ها: زردی ، زردی نوزاد ، درمان زردی نوزاد ، بیماری زردی نوزاد ، درمان زردی ، نوزاد ، نوزاد بیمار ، بیماری زردی ، بیماریهای کودکان ، بیماری های اطفال ، بیماریهای اطفال ، بچه دار شدن ، بچه تازه متولد شده ، سلامتی کودکان ، سلامتی نوزاد ، حجامت نوزاد ، حجامت ، حجامت نوزادان ، حجامت کودکان ، طریقه حجامت کودک ، طریقه حجامت نوزاد ، فواید حجامت نوزاد ، فواید حجامت ،

دنبالک ها: موسسه احیای سلامت ، www.ravazadeh.com ،